Ako uviazať kravatu? (Najlepšie techniky viazania)

Aj keď kravata hrá hlavnú úlohu v slávnostných dňoch a v pracovnom živote, mnohí ľudia majú dnes problém s jej nosením. Tento jednoduchý proces môže byť ťažký a komplikovaný, keď sa ho snažíte robiť každé ráno vo veľkom zhone. Je veľmi dôležité nosiť ju správne, pretože sa zvyčajne nosí na formálnych miestach a situáciách.

Samozrejme, budete vyzerať serióznejšie a váženejšie. Existuje niekoľko alternatívnych spôsobov viazania a vy si môžete vybrať ten, ktorý chcete. Po nájdení možnosti, ktorá je pre vás najjednoduchšia a najpríjemnejšia, môžete začať viazať rýchlo a bez akýchkoľvek ťažkostí. Vysvetlíme vám teda, ako viazať kravatu krok za krokom a podrobne.

Ako uviazať uzol Four in Hand uzol?

Vďaka svojej praktickosti je štýl Four in Hand známy ako najobľúbenejší štýl viazania na svete. Keďže sa vykonáva bez námahy a trvá krátko, v našom článku sa budeme najprv venovať tejto metóde, pretože technika uzla Four in Hand je najrýchlejšie naučená a najjednoduchšia technika, ktorú sa môžete naučiť spomedzi viazacích techník. Uzol Four in Hand je jednou z najstarších viazacích techník a viazanie touto technikou má úzky a dlhý uzol.

Postup pre Four in hand uzol

Teraz sa pozrite, ako môžete túto metódu vykonať krok za krokom:

 1. Najprv si oblečte košeľu a zdvihnite golier košele.
 2. Teraz si navlečte kravatu na golier košele tak, aby jej širší koniec priliehal k vašej pravej strane. Uistite sa, že široký koniec kravaty je dlhší ako jej tenký koniec.
 3. Držte široký koniec kravaty pravou rukou a presuňte ho cez tenký koniec doľava.
 4. Potom vezmite širší koniec kravaty za tenký koniec a presuňte ho na druhú stranu.
 5. Podobne vytvorte ďalšie kolo presunutím širšieho konca na menší koniec.
 6. Teraz budete mať takmer uzol. Široký koniec kravaty zoberte zo zadnej strany vytvoreného uzla a potom ho potiahnite nadol tak, že ho pretiahnete cez slučku vytvorenú vpredu. Skrátka, široký koniec kravaty prevlečte cez uzol.
 7. Nakoniec uzol mierne utiahnite a trochu ho pritlačte ku krku. To je všetko. Teraz máte kravatu uviazanú uzlom Four in Hand.

Ako uviazať polovičný windsorský uzol?

Existujú dva typy windsorských uzlov, polovičný windsorský a úplný windsorský. Polovičný windsorský uzol je typ uzla podobný úplnému windsorskému uzlu, ale je jednoduchší na výrobu. Polovičný windsorský uzol, ktorý má trojuholníkový tvar, sa vo všeobecnosti uprednostňuje pri košeliach s otvoreným golierom alebo klasickým golierom. Polovičný uzol Windsor je väčší ako uzol Four in Hand a má menej zložitú techniku ako úplný uzol Windsor.

Polovičný windsorský uzol je symetrický trojuholníkový uzol vhodný na slávnostné príležitosti. Tento typ uzla je ideálny pre väčšinu typov kravát. Treba však poznamenať, že pre tento typ uzla budú najvhodnejšie tenké a ľahké tkaniny. Keď sa naučíte techniku polovičného windsorského uzla a začnete ju robiť rýchlo, môžete ľahko robiť techniku úplnej windsorskej väzby, ktorá je aj naším ďalším názvom.

Postup pre polovičný windsorský uzol

Tu sú kroky pre polovičný windsorský uzol:

 1. Najprv prehoďte široký koniec kravaty, ktorý ste si dali na golier, cez úzky koniec a presuňte ho na opačnú stranu.
 2. Potom vytiahnite široký koniec smerom nahor zo zadnej strany úzkeho konca a snažte sa nenarušiť uhol.
 3. Široký koniec kravaty prehoďte cez úzky koniec dopredu. Potom ho prehoďte cez zadnú časť uzla, ktorý sa začína tvoriť, a posuňte ho doľava.
 4. Teraz prejdite širším koncom na užší koniec. Široký koniec kravaty vezmite späť na druhú stranu a potom ho vytiahnite zo zadnej strany vytvoreného uzla.
 5. Nakoniec prestrčte široký koniec kravaty cez uzol vpredu a jemne stlačte vytvorený uzol.

Ako uviazať úplný windsorský uzol?

Úplný windsorský uzol sa väčšinou používa na oslavy a výnimočné dni, pretože vyzerá chladnejšie. Úplný windsorský uzol je o niečo zložitejší typ uzla ako uzol „Štyri v ruke“. Ak však chcete, aby vaša kravata vyzerala väčšia a objemnejšia, úplný windsorský uzol bude pre vás najlepšou voľbou. Hoci sa zdá, že urobiť úplný windsorský uzol je trochu zložité, stačí, ak si na jeho vytvorenie schováte posledný gombík na košeli. Ak zvládnete techniku polovičného windsorského uzla, techniku úplného windsorského uzla zvládnete veľmi rýchlo.

Stačí len niekoľko doplnkov a polovičný windsorský uzol sa zmení na úplný windsorský uzol. Väzby vyrobené technikou plného windsorského uzla majú veľkú štruktúru. Bude pre vás lepšie uprednostniť košele s deleným golierom, ako je taliansky golier alebo windsorský golier, pretože sú orientálnejšie, alebo si môžete vybrať kravatu na krk.

Postup na uviazenie úplného windsorského uzlu

Teraz môžete postupovať podľa nižšie uvedených krokov a urobiť úplný Windsorský uzol:

 1. Po prvé, na rozdiel od metódy „Four in hand” si pri navliekaní kravaty na golier pri plnom windsorskom uzle nechajte jeden koniec dlhší, pretože široký koniec kravaty budete musieť dvakrát obtočiť okolo úzkeho konca.
 2. Po nasadení kravaty na golier košele vezmite jej široký koniec, ktorý ste si dali na druhú stranu, a jemne ho prehoďte cez úzky koniec.
 3. Široký koniec kravaty jemne vytiahnite smerom nahor zo zadnej strany tenkého konca bez toho, aby ste narušili látku a uhol.
 4. Teraz prehoďte široký koniec kravaty cez úzky koniec a prehoďte ho dopredu. A potom uvidíte, že sa vytvoril malý uzol; za uzlom, ktorý sa začína tvoriť, presuňte široký koniec na druhú stranu.
 5. Ak ste to úspešne vykonali, v tomto kroku nebudete mať žiadne ťažkosti. Zopakujte ten istý krok doľava, aby ste polovičný Windsorov uzol, ktorý ste vytvorili, premenili na úplný Windsorov uzol.
 6. Nakoniec ľavou rukou podržte uzol, ktorý ste dokončili v poslednom kole, a prevlečte ním široký koniec kravaty. Uzol mierne stlačte a potom sa pozrite do zrkadla, pretože teraz máte skvelý plný Windsor uzol.

Rady na záver

V tomto článku sme vám povedali, ako si uviazať kravatu. Existuje mnoho spôsobov viazania, ale dnes sme sa podelili o tri najpreferovanejšie techniky. Najjednoduchšia z nich je technika „Four in hand”, a ak sa chystáte viazať prvýkrát, bude pre vás jednoduchšie začať touto technikou. Môžete si pozrieť aj videonávody. Pamätajte, že kravata je niečo, čo sa musí používať na oficiálnych miestach, a znalosť viazacích techník bude pre vás veľmi životne dôležitou informáciou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *